Vakıf Başkanımızdan Ramazan Mesajı

Vakıf Başkanımızdan Ramazan Mesajı

Vakıf Başkanımızdan Ramazan Mesajı


Değerli Hemşehrilerim,

Öncelikle idrak etmekte olduğumuz Ramazan-ı Şerif ayınızı ve Mübarek Cuma gününüzü tebrik ederek hepinize en kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunarım.
Yardımlaşmanın ve paylaşmanın yoğun olarak yaşandığı rahmet ve bereket ayı olan, evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluşa vesile olacağı müjdelenen Ramazan ayına Müslüman alemi olarak kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayız.
Ramazan ayı manevi değerlerimizin güçlenmesi, özümüzde var olan iyilik ve insani duyguları hayata geçirmek için önemli bir fırsattır. Toplum olarak bizi biz yapan güzel değerlerimizin ve geleneklerimizin yeniden güçlenmesine ve kuvvetlenmesine vesile olan Ramazan Ayı, Müslüman alemi için önemi büyük olan mübarek bir aydır.
İnancımız odur ki bu yıl bütün dünyayı derinden etkileyen ve bütün dengeleri değiştireceği öngörülen zor bir süreçte yaşayacağımız Ramazan ayı insanlığın kurtuluşuna vesile olacaktır.Ayrıca bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni içinde bulunduran on bir ayın sultanı Ramazan ayı sabırla tutulan orucuyla, büyük bir heyecanla beklediğimiz iftarıyla, yoksulların ihtiyaçlarını gidermesi için verilen fitre ve zekatıyla ibadetlerle dolu bir aydır. Bu ibadetler dolayısıyla Ramazan-ı Şerif, ayların en bereketlisidir. Tüm insanlığın büyük bir salgınla karşı karşıya kaldığı bu günlerde, mübarek Ramazan ayını fırsat bilerek yapılacak dualarımızın kabul olmasını diliyor, Rahman ve Rahim olan Cenab-ı Allah’ın başta İslam alemini ve tüm insanlığı bu musibetten kurtarmasını niyaz ediyorum. Nice ramazanlara sağlık ve huzurla hep birlikte, kavuşmayı Rabbim’den diliyorum.
Kalın sağlıcakla,
Allah’a emanet olunuz.

Süleyman BABA
Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı